Konkurs pt. „Jestem Europejczykiem”

W piątek, 25 listopada, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudniku odbył się konkurs z cyklu „Jestem Europejczykiem”, przeznaczony dla uczniów klas drugich, trzecich i czwartych ze szkół gminy.

Na początku dzieci zaprezentowały wcześniej wykonane prace plastyczne na temat państw sąsiadujących z Polską. Zastosowały różne techniki plastyczne, aby przybliżyć i ukazać atrakcje turystyczne wskazanego kraju europejskiego. Klasy drugie ukazały walory Czech, klasy trzecie Słowacji, a klasy czwarte – Niemiec. Wszystkie prace były bardzo estetyczne i pomysłowe, a połączone z ustną prezentacją wzbogaciły i uzupełniły wiedzę o naszych krajach sąsiedzkich.

W drugiej części konkursu uczniowie zespołowo rozwiązywali zadania testowe dostosowane do wieku uczestników przygotowane przez organizatorki konkursu panią Iwonę Kurzywilk oraz Sylwię Przybyłę. Zagadnienia dotyczyły podstawowych informacji o Unii Europejskiej, znajomości nazw państw europejskich, ich stolic, barw narodowych, charakterystycznych zabytków oraz sławnych postaci, typowych potraw i tradycji. Zadania wymagały różnych umiejętności np. układania elementów w całość, posługiwania się kodem kolorystycznym, liczenia bądź ortograficznej pisowni.

Do konkursu ze SP w Gamowie przystąpiły dwuosobowe drużyny w składzie: Paulina Rybka i Sofiia Mishchenko (klasa II), Wiktoria Wilczek i Nikola Malinowska (klasa III) oraz Kacper Musioł i Sebastian Pendziałek (klasa IV). I miejsce wśród klas drugich zdobyła szkoła w Rudniku, wśród klas trzecich szkoła w Grzegorzowicach, a wśród klas czwartych – szkoła w Gamowie. Zwycięzcy i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe z rąk dyrektor Weroniki Żymełki i zastępcy wójta Tomasza Kruppy. 

Składamy serdeczne gratulacje naszym zwycięzcom: Kacprowi Musioł i Sebastianowi Pendziałek oraz podziękowania dla pani Marceli Bińczyk, Marty Otręby, a także Weroniki Krybus za przygotowanie uczniów do konkursu.