Dzień Edukacji Narodowej 2021

14 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Pani  Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud wychowania nowego pokolenia. Następnie odbyła się bardzo ważna uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły Podstawowej w Gamowie. Złożyli przyrzeczenie przed nauczycielami i rodzicami, że będą dobrymi uczniami i będą godnie reprezentować szkołę i dobrze się zachowywać. Otrzymali swój pierwszy dokument – legitymację szkolną. Udowodnili, że potrafią się uczyć, są zwinni i wysportowani. Dzieci przygotowała pani wychowawczyni Weronika Krybus. Dalsza część uroczystości należała do klasy VIII, która przygotowała konkurs dla nauczycieli i uczniów. Oczywiście wszyscy byli zwycięzcami. Podziękowania należą się Pani wychowawczyni Karolinie Krybus-Fiegel, czuwającej nad całością.

Pierwszaczki musiały w zabawnym przedstawieniu udowodnić, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Zadaniem każdego z nich było: powiedzieć krótki wierszyk, zaśpiewać piosenkę w języku niemieckim, zaprezentować kolory po angielsku, a także pokazać swoją sprawność sportową. Pierwszoklasiści otrzymali swoją pierwszą legitymację i słodki upominek. Ich zmaganiom kibicowali starsi koledzy i wzruszeni rodzice.

Potem nastąpiła nieoficjalna część artystyczna, którą przygotował samorząd uczniowski. W tym roku był to konkurs „Jeden z familiady” – nauczyciele kontra uczniowie. Pytania konkursowe były bardzo trudne, ale wszyscy zawodnicy  sobie  świetnie poradzili, zabawę zakończył remis.

W tym dniu złożyliśmy naszym nauczycielom najlepsze życzenia: zdrowia, radości każdego dnia, realizacji marzeń zawodowych i osobistych.

 


Zapraszamy do galerii TUTAJ