Dzień Edukacji Narodowej 2019

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień nie tylko dla nauczycieli, ale zwłaszcza dla uczniów. Nie ma zajęć, ani sprawdzianów, każdy przychodzi do szkoły na luzie, w odświętnym stroju i z kwiatkiem w ręku. Nikt się nie spieszy na dźwięk dzwonka – bo i po co, przecież lekcji nie ma.
Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Klasy I i II przygotowały przedstawienie, w którym pierwszaki udowadniały, że są już prawdziwymi uczniami. Odgadywali zagadki, układali zdania z rozsypanek literowych, śpiewali, mówili wierszyki, a nawet biegali, a wszystko po to, by zdać egzamin i zostać pasowanym na ucznia Szkoły Podstawowej w Gamowie. Wszyscy nasi pierwszacy otrzymali pamiątkowy dyplom, swoją pierwszą legitymację szkolną i mały upominek od Pani Wychowawczyni.
Z kolei Samorząd Uczniowski zaprezentował pokaz przyborów szkolnych. Znalazły się w nim: okulary, przez które widać tylko dobre rzeczy, bicz na ucznia, zestaw młotków do wbijania wiedzy, szkolne dyby, przepuszczarkę uniwersalną, szkolny strój maskujący, zestaw do wykrywania ściąg i wiele innych gadżetów potrzebnych nauczycielom do ich trudnej pracy.
Po uroczystym „Sto lat!” wszyscy uczniowie poszli do domów, aby tam dalej świętować.
Opis: Karolina Krybus-Fiegel

Zapraszamy do galerii TUTAJ