1GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 13 marca 2014r. w Szkole Podstawowej w Szonowicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I – III. Tegoroczna, a zarazem pierwsza edycja konkursu została zorganizowana pod hasłem „Przyroda w poezji”.

Po oficjalnym przywitaniu wszystkich uczestników i przedstawieniu jury do rywalizacji przystąpili uczniowie z czterech szkół Gminy Rudnik: Brzeźnicy, Grzegorzowic, Szonowic i Gamowa. Po wysłuchaniu przepięknych recytacji i długich naradach jury wyłoniło laureatów w trzech kategoriach wiekowych, wśród których znaleźli się także uczniowie z naszej szkoły:

Agata Filip – I miejsce w kategorii klasy pierwszej

Hanna Rzytki – III miejsce w kategorii klasy pierwszej

Oliwia Pendziałek – III miejsce w kategorii klasy trzeciej

Gospodarze przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek oraz piękne nagrody. Recytatorzy, którzy zajęli czołowe miejsca otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dostali przybory szkolne.

Laureatom gratulujemy a organizatorom dziękujemy!

Dnia 27 marca 2014r. w Szkole Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu odbędzie się XV Powiatowy Konkurs Recytatorski, na którym naszą szkołę będzie reprezentowała Agata Filip.

Wszyscy trzymamy za nią kciuki i życzymy powodzenia!

przygotowała: Maria Wilczek

Dzień Bezpiecznego Internetu 2014

          11 lutego w ponad 100 krajach na świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Tegoroczne hasło przewodnie „Razem tworzymy lepszy Internet” zwraca uwagę internautów na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział w tworzeniu wirtualnego świata. W Polsce po raz dziesiąty obchody organizuje Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).

          W naszej szkole również przeprowadzono zajęcia mające na celu uświadomienie uczniów jakie korzyści daje nam internet, ale również jakie zagrożenia czyhają w internecie oraz w sieci.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ na stronie http://www.saferinternet.pl

ORGANIZATORZY 

 

 

przygotował: Andrzej Herud

ŻYCZENIA BOZONARODZENIOWE

Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru przyniesie Wszystkim spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a nadchodzące Dziecię Boże obdaruje Wszystkich pomyślnością i szczęściem!ImagePreview.aspx

 

 

 

Najserdeczniejsze życzenia radosnych spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodzinnym życzy Grono Pedagogiczne, Uczniowie i Pracownicy Parafialnego Towarzystwa Oświatowego w Gamowie.

http://www.tb-credit.ru/dengi-na-kartu.html

Klub Bezpiecznego Puchatka

W tym roku szkolnym nasi Pierwszoklasiści przystąpili do „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

„Klub Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym przygotowanym przez Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego logo-klubu-bezpiecznego-puchatkaKomendy Głównej Policji, nauczycieli oraz firmę Maspex, który ma na celu poprawienie bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych.

Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci, warto więc wykorzystać ten okres, zwracając uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamiając skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze oraz ucząc, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.

Bezpieczny Puchatek zdaje sobie sprawę, że edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym i wymagającym dużego zaangażowania ze strony rodziców, jak i nauczycieli. Ma jednak nadzieję, że dzięki tej akcji uda się wspólnie wykonać kolejny, duży krok w kierunku zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa.

Więcej informacji o programie można uzyskać na www.bezpiecznypuchatek.pl

przygotowała: Maria Wilczek

http://www.tb-credit.ru/

Pasowanie ucznia 2013

DSC_1231Dnia 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia Pierwszoklasistów. Na to radosne wydarzenie nasi najmłodsi uczniowie zaprosili swoich najbliższych członków rodziny, a także dwie Dobre Wróżki.

I tak punktualnie o godzinie 9.00 do naszej społeczności szkolnej miało dołączyć sześciu pierwszaków.

Niestety nieoczekiwanie pojawiła się Zła Czarownica, która za brak zaproszenia rzuciła na dzieci zaklęcie. Na szczęście obecne na uroczystości Dobre Wróżki wiedziały, jak uchronić uczniów od utraty rozumów. Jednak, aby mogły temu zaradzić, uczniowie musieli zdobyć cztery symbole z Czterech Krain.

Do każdej z nich wiodła kręta droga i w każdej z nich czekało na pierwszaków zadanie. Ostatecznie po wielu trudach, długa podróż zakończyła się sukcesem, dzieci zostały odczarowane i wraz z rodzicami złożyły ślubowanie.

Następnie odbyła się oczekiwana ceremonia pasowania, której wielkim piórem dokonała dyrektor szkoły Danuta Cymerman. Na koniec nasi już pełnoprawni uczniowie otrzymali wiele gratulacji i życzeń, a także legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy.

PS. Całemu wydarzeniu towarzyszył błysk fleszy, dlatego zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

przygotowała: Maria Wilczek

Rozpoczęcie roku szkolnego

dzwonek-szkolny

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się dnia

2 września 2013 r. o godz. 12:00.

      Przypominamy uczniom o stroju galowym.

Dyrektor Szkoły Danuta Cymerman.

Wycieczka Szkolna Trójmiasto 2013

PLAN WYCIECZKI I ZWIEDZANIA TRÓJMIASTA 2013

DZIEŃ 1-wtorek: 18,06.-GDYNIA I SOPOT.

DZIEŃ 2-środa:19.06.-GDYNIA,OLIWA,GDAŃSK.

DZIEŃ 3-czwartek:20.06.-WESTERPLATTE i GDAŃSK GŁÓWNE MIASTO.

Więcej szczegółów proszę szukać TUTAJ

Zajęcia sportowo plastyczne Gamów – Szonowice 2013

Zajęcia sportowo plastyczne Gamów – Szonowice 2013

Dnia 3 czerwca 2013 roku XI Bieg Rudnicki został odwołany. W związku z tą sytuacją uczniowie Szkoły Podstawowej w Gamowie i Szkoły podstawowej i Gimnazjum w Szonowicach spotkali się w Szonowicach. Nauczyciele zorganizowali zajęcia sportowo plastyczne.

Na Sali gimnastycznej odbyły się mecze halowej piłki nożnej w różnych kategoriach i poziomach wiekowych.

Więcej informacji czytaj TUTAJ.

Fotoreportaż można przejrzeć TUTAJ