Mistrz Pióra 2016

      Już po raz XII spotkali się 20 maja br. w Grzegorzowicach, reprezentanci klas I-III SP z całej gminy Rudnik, by „łamać swoje pióra”. W konkursie pt. „Piszę ładnie, bezbłędnie i ciekawie” uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnością pisania w różnorodnych zadaniach, jakie dla nich przygotowano. Z naszej szkoły drogą eliminacji wewnątrzszkolnych została wyłoniona dwuosobowa drużyna z kl. II (Piotr Musioł i Adrian Strzeduła) oraz z kl. III (Hanna Rzytki i Sandra Baron).

Konkurs rozpoczęto od pisania z pamięci – klasy I i II bądź ze słuchu – klasa III zdań, w których aż roiło się od pułapek językowych. Po krótkiej przerwie z poczęstunkiem, uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań testowych. Były wśród nich zagadki, krzyżówki, wykreślanki i łamigłówki ortograficzne, o różnym stopniu trudności. Kiedy udało się wszystkim ukończyć zadania, do pracy zabrały się nauczycielki. Czytały, sprawdzały, podkreślały błędy, dyskutowały i zliczały punkty. Dzieci w tym czasie mogły odpocząć na świeżym powietrzu, poznając się lepiej przez wspólne zabawy.

    Chociaż nie wszyscy uczestnicy mogli stanąć na podium, to jednak każdy „konkursowicz” został nagrodzony nagrodą rzeczową i dyplomem. Serdeczne gratulacje składamy Hannie Rzytki, która zajęła II miejsce w kategorii klasy trzeciej oraz życzymy jej dalszych sukcesów na drugim etapie kształcenia. Dziękujemy także Panu Alojzemu Pieruszce – wójtowi Gminy Rudnik za patronat i wsparcie finansowe konkursu.

http://www.tb-credit.ru/return.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *