Drużynowy Konkurs Religijny

Dnia 26 kwietnia odbyła się XI edycja Rejonowego Drużynowego Konkursu Religijnego „Na drodze Cię Jezu spotykam”. Tematem tegorocznej edycji była znajomość Pisma Świętego, wg. Słów św. Hieronima. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. W etapie między szkolnym wzięło udział 12 szkół Powiatu Raciborskiego, z tego do finału przeszło 5 najlepszych drużyn. Należą do nich Szkoła Podstawowa nr. 15,Szkoła Podstawowa nr. 18, Szkoła Podstawowa z Krzyżanowic, Szkoła Podstawowa z Gamowa oraz Szkoła Podstawowa w Nędzy. Uczniowie SP Gamów po raz pierwszy wzięli udział w tym konkursie zdobywając 4 miejsce. W skład drużyny wchodzili: Artur Musioł, Agata Filip, Tereska Wilczek pod opieką katechetki Danieli Stiebler. Każda z pięciu finałowych drużyn otrzymała ciekawe nagrody dla szkoły, jak również nagrody indywidualne dla uczniów. Nagrody ufundowane były przez sponsorów między innymi Wójta Gminy Rudnik oraz Starosty Raciborskiego. Uczniom życzymy dalszych sukcesów.

burst