Z wizytą w CINiBA w Katowicach

CINiBA to inaczej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach. Jest to biblioteka hybrydowa, bo łączy w sobie zasoby biblioteczne Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W piątek uczniowie klas starszych mieli okazję zwiedzić ten obiekt. Biblioteka jest ogromna, jej księgozbiór sięga miliona woluminów. Wszystkie książki, które są ogólnodostępne umieszczone są na poziomie I i II, zaś te książki, które są już bardzo stare i nie udostępnia się ich czytelnikom przechowywane są na poziomie –I, czyli w podziemiach, a także na III i IV piętrze. Biblioteka jest też bardzo nowoczesna. Książki można wypożyczać za pomocą katalogu internetowego, trzeba je jednak osobiście odebrać. Natomiast z oddaniem książki nie ma problemu, bowiem w ścianach bibliotek umieszczone są wrzutnie, gdzie wrzuca się książki, skaner sczytuje kod kreskowy i segreguje książki na odpowiedni działy, każda z nich wpada do innego zbiornika, skąd panie bibliotekarki, a jest ich około 100, odnoszą książki na miejsce.

Pani przewodniczka ciekawie i cierpliwie odpowiadała na nasze pytania. Na koniec odbył się konkurs wiedzy o bibliotece, w którym wygrali: Agata Filip, Kamil Strzeduła i Sandra Baron – otrzymali pamiątkowe drobiazgi.

Potem był czas aby zobaczyć pomnik Powstańców Śląskich i Katowicki Spodek, a także czas wolny na buszowanie po katowickich galeriach. Do domu wracaliśmy w dobrych humorach, chociaż z 48 minutowym opóźnieniem.

Opis: Karolina Krybus-Fiegel

Zapraszamy do galerii TUTAJ http://www.tb-credit.ru/kredit.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *