X Gminnym Konkursie Pisania dla uczniów klas I-III SP

       W dniu 27 maja 2014r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w jubileuszowym – X Gminnym Konkursie Pisania dla uczniów klas I-III SP pt. „Piszę ładnie, bezbłędnie, ciekawie”, który jak co roku został zorganizowany w ZSO w Grzegorzowicach.

       W konkursie mogło wziąć udział 6 uczniów z każdej szkoły, po dwóch w każdej kategorii (klasa I, klasa II, klasa III), w efekcie czego o tytuł Mistrza Pióra rywalizowało 29 uczestników z pięciu szkół Gminy Rudnik. Naszą szkołę reprezentowały: Sandra Baron, Hanna Rzytki (kl. I), Małgorzata Strzeduła, Martina Strzeduła (kl. II), Dominika Musioł i Oliwia Pendziałek (kl. III).

Konkurs składał się z dwóch etapów:

        W I etapie uczniowie klasy I zmagali się z pisaniem z pamięci, natomiast klasa II i III musiała wykazać się w pisaniu ze słuchu, gdzie oprócz znajomości zasad ortografii ważna była umiejętność pięknego, starannego, zgodnego z zasadami kaligrafii pisania.

       II etap polegał na rozwiązaniu zadań w formie rebusów, zagadek, rozsypanek, krzyżówek, dostosowanych do poziomu każdej klasy.

       Po zmaganiach konkursowych na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek oraz krótki seans filmowy. W tym czasie Komisja Konkursowa sprawdziła prace, podliczyła punkty i wyłoniła laureatów, wśród których znalazły się uczennice z naszej szkoły:

Hanna Rzytki, która zajęła III miejsce w kategorii klasy I

i Dominika Musioł, która również zajęła III miejsce , ale w kategorii klasy III.

Laureaci zostali nagrodzeni gromkimi brawami, dyplomami i książkami a pozostali uczestnicy obdarowani upominkami pocieszenia.

Wielkie gratulacje dla laureatów i serdeczne podziękowania dla Organizatorów!

http://www.tb-credit.ru/zaem.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *