Festiwal Perspektywy

Festiwal Perspektywy organizowany przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Raciborzu to superokazja, aby zapoznać się z ofertą szkół i profilów jakie mają zostać otwarte w nowym roku szkolnym. Dopiero jest październik, ale ósmoklasiści już mogą powoli myśleć o swojej przyszłości, i o tym, do jakiej szkoły się wybiorą. Tak też było i w tym roku.

W czwartek nasi uczniowie pojechali na wspomniane wyżej targi szkolne. W hali Rafako swoje stanowiska miały prawie wszystkie szkoły średnie naszego powiatu – głównie szkoły branżowe i zawodowe. Każda z nich prezentowała się okazale i oferowała naukę w swojej placówce. Ósmoklasiści skorzystali z okazji i odwiedzili wszystkie stanowiska, wypytywali uczniów o charakter szkoły, przedmioty, sposób nauczania i praktyki. Mogli skosztować wyrobów przyszłych kucharzy, pobawić się zdalnie sterowanym robotem, czy obejrzeć model samochodu wykorzystywanego do nauki w technikum mechanicznym.

Obładowani ulotkami, bogatsi o nowe doświadczenia i z totalnym
miszmaszem w głowie na temat swojej przyszłości, powrócili do szkoły.

Opis: Karolina Krybus-Fiegel

10 thoughts on “Festiwal Perspektywy
  1. I have been surfing online more than three hours these days, yet I never found any fascinating article like yours. It’s pretty worth enough for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the net shall be much more useful than ever before.