Rok szkolny 2010/2011

OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2010 — 2011

 

Dnia O4.10.2010 roku odbyła się wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego. Wyjechaliśmy o godz. 800. Na miejscu byliśmy o godz: 1000. Na początku oglądaliśmy zamek w Ojcowie  oraz ruiny w Ogrodzieńcu. Ciekawa była maczuga Herkulesa.

Autor: Sandra Czekała i Marianna Wilczek

W lutym  w Brzeźnicy odbył się konkurs  mitologiczny, na który przygotowywała  nas pani dyrektor Danuta Cymerman. W  konkursie wzięli udział: Dawid Wilczek, Katarzyna Donat, oraz Mateusz Strzeduła. Uczniowie zdobyli następujące miejsca:

1 miejsce – Dawid Wilczek

2 miejsce – Katarzyna Donat

4 miejsce – Mateusz Strzeduła, którego praca plastyczna była wyróżniona

Autor: Katarzyna Donat

W lutym  w Szkole Podstawowej w Szonowicach  odbył się konkurs o Św. Mikołaju w którym brała udział cała  kl. VI . Przewodniczącą konkursu była pani Alina Luterek. Dzieci odebrały następujące miejsca:

1 miejsce- Dawid Wilczek

2 miejsce- Mateusz Strzeduła

5 miejsce- Katarzyna Donat

Nagrodą chłopców były książki.

     Autor: Katarzyna Donat

 

3 lutego 2011 roku odbyły się zawody Gminne w Tenisie stołowym o puchar Wójta Gminy. W zawodach uczestniczyło 6 drużyn. Drużynowo zajęłyśmy 1-wsze miejsce. Indywidualnie: Sandra Czekała 1, Marianna Wilczek 2, Ewa Pendziałek 3,Katarzyna Donat 4. Było bardzo fajnie. Był wspaniały doping na trybunach. Dopingowaliśmy zawodnikom naszej drużyny którzy akurat rozgrywali zawody. Na koniec był poczęstunek pączek i soczek. Zakwalifikowałyśmy się na zawody Powiatowe, następnie na  Rejonowe, a ostatecznie na zawody Wojewódzkie. Z wszystkich zawodów przywiozłyśmy puchary i dyplomy.

        Autor: Sandra czekała i Marianna Wilczek

Dnia 01.03.2011 roku odwiedził nas w szkole Podróżujący po świecie autostopem Pan Leszek Szczasny. Opowiadał nam o swej podróży po Turcji, opisał nam też o stolicę Stambuł. Bardzo nam się opowieść podobała. Mieliśmy również okazję zadawania  mnóstwa pytań na ciekawiące nas tematy.

             Autor: Sandra Czekała i Marianna Wilczek

 

14 marca odbył się konkurs recytatorski w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu na temat humor w poezji dziecięcej. Szkołę w Gamowie reprezentowała Martina Herud. Uczestnicy rywalizowali w kategorii wiekowej. Nasza reprezentantka zajęła 4 miejsce. Oczywiście był słodki poczęstunek oraz napoje.

            Autor: Martina Herud

                                                                 

Dnia  20.04.2011r. w  Bielsko-Białej odbyły się zawody okręgowe w  Tenisie stołowym. W tych  rozgrywkach  brały udział  tylko dziewczyny gdyż chłopcy się nie zakwalifikowali. Gamów reprezentowały dziewczyny w  składzie: Ewa Pendziałek,  Sandra  Czekała  oraz  Marianna  Wilczek. Mecze były bardzo zacięte gdyż  w innych drużynach brały udział  uczestniczki starsze wiekowo od  naszych. Nasze dziewczyny zajęły  dziesiąte miejsce.

          Autor: Ewa Pendziałek

 

Dnia 28 kwietnia 2011r. o godz. 10oo  w Nędzy odbył się Wojewódzki Konkurs z Języka Niemieckiego. Szkołę Podstawową w Gamowie reprezentował Dawid Wilczek po wcześniejszym zakwalifikowaniu się do konkursu. W konkursie brało udział 37 uczestników. O wynikach konkursu uczestnicy zostaną poinformowani listownie. Każdy z uczestników dostał napój słodki poczęstunek w postaci pączka i batonika.

Autor: Dawid Wilczek

 

W dniu 29 kwietnia 2011 w Brzeźnicy odbył się konkurs matematyczny klas I-III. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie

kl .II  – Julia Rzytki – zajęła  III miejsce,  Agnieszka Wilczek – zajęła IV miejsce,

kl. III – Wiktoria Holeczek- zajęła I miejsce, Małgorzata Jegliczka -zajęła III miejsce

 

Dnia 05.05.2011 roku w Tworkowie odbyły się powiatowe zawody w piłkę nożną.  Uczestniczyło 6 drużyn chłopców w tym reprezentacja Szkoły Podstawowej w Gamowie w składzie Mateusz Strzeduła, Dawid Wilczek, Aleksander Waniek, Marcin Wilczek, Daniel Krybus, Rafał Wilczek i Roman Wilczek. Były napoje i słodki batonik.

Autor: Mateusz Strzeduła

                                                                 

Dnia od 23-26.05.2011 roku  pojedziemy na wycieczkę szkolną do Zakopanego z uczniami Szkoły w Szonowicach. Mamy nadzieje że będzie super !!!!!! Organizatorzy planują zwiedzić:

–        Dolinę Kościeliska,  przejść przez jaskinię Mroźną

–        mamy zamiar wejść na Gubałówkę , Krupówki, kościół na Krzeptówkach

–        w miarę pogody Kasprowy Wierch

–        spacer nad Morskie Oko

Z hotelu będą widoki na przepiękne góry. Obok hotelu będzie też boisko co nas zadowoliło. Nie możemy się doczekać wyjazdu. Nasi opiekunowie to Danuta Cymerman, Alina Luterek.

Uczniowie klas I-III pojadą na wycieczkę do Wisły  w dniu 23 maja .Opiekunami będą Pani Maria Lechowska Mus oraz Pani Maria Wilczek.

             Autor: Sandra Czekała i Marianna Wilczek