Historia

KRÓTKA HISTORIA TOWARZYSTWA i OBIEKTU SZKOLNEGO

Rok 2001.

W styczniu 2000 odbyło się zebranie mieszkańców Gamowa, którzy w obliczu groźby likwidacji tutejszej Szkoły Podstawowej postanowili utworzyć Parafialne Towarzystwo Oświatowe z zadaniem przejęcia i prowadzenia szkoły sześcioklasowej.

Na czele Towarzystwa stanął nauczyciel mgr Alojzy Pieruszka, podjął on trud załatwienia wszystkich formalności oraz prowadzenia placówki. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był śp. Ks. Roman Śmiech.

W dniu 16.02.2001 roku za PTO (Parafialne Towarzystwo Oświatowe) otrzymało zgodę Rady Gminy na prowadzenie Szkoły Podstawowej w Gamowie.

We wrześniu 2001 roku rozpoczęła działalność Publiczna Szkoła Podstawowa w Gamowie. Został zakupiony 1 komputer.

 

Rok 2003.

W czerwcu odkupiono od gminy budynek szkoły.

Dzieci brały udział w konkursie „Góry Grosza 2003” i zdobyły 1 miejsce w woj. śląskim.

Rok 2004.

Szkoła brała udział w konkursie Dziennika Zachodniego w wyniku którego wygraliśmy komputer. Z kolei po raz drugi osiągnęliśmy pierwsze miejsce w konkursie zbiórki „Góry Grosza 2004”. Zakupiono 4 stoliki komputerowe, zamontowano i uruchomiono sieć, pomalowano salę komputerową i korytarz na parterze.

Rok 2005.

 Z instytutu Goethego otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup sprzętu audio.

Od 1 września 2005 roku Parafialne Towarzystwo Oświatowe w Gamowie przejęło prowadzenie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Szonowicach. Szkołę w Szonowicach wyposażono w nowy sprzęt komputerowy oraz audio, a także w nowe pomoce dydaktyczne. W tymże roku fundusz sołecki został przeznaczony na budowę placu zabaw przy szkole. Zakupiono „pajęczynę do wspinania”, kółko krzyżyk”, huśtawkę na sprężynach.

Uczniowie co roku wyjeżdżają na kilkudniowe wycieczki sponsorowane częściowo przez Radę Rodziców.

W 2005-tym roku szkolnym otwarta została stołówka szkolna.

Rok 2006.

W konkursie Fundacji „Pomóż i ty…..” wygraliśmy drukarkę laseroą. W trakcie wakacji letnich zabezpieczono skarpę i postawiono ogrodzenie od strony sąsiadów szkoły. Inwestycji sfinansował Komitet Rodzicielski.

1 września 2006 roku rozpoczęła działalność Społeczna Szkoła Podstawowa w Gamowie z klasami I-III.

1 grudnia 2006 roku wójtem Gminy Rudnik został dotychczasowy Prezes PTO Gamów Pan Alojzy Pieruszka. Nowym Prezesem została dyrektor Państwowego Przedszkola w Gamowie Pani Gabriela Burdzik.

 

 Rok 2007.

Dokonano ocieplenia dachu budynku szkoły, wymurowano na nowo kominy w części dachowej, wymieniono rynny oraz dokonano gruntowego remontu instalacji odgromowej. Wymieniono okna.

Rok 2008.

W tym roku szkoła również brała udział w konkursie „Góra Grosza 2007” i zajęła I miejsce w Polsce. Nagrodą w konkursie był „ 1 %” (jeden procent) z całości kwoty uzbieranej przez wszystkich uczestników. Kwota wygranej wyniosła 14 365zł i została przeznaczona na wycieczkę i pomoce szkolne.

Strona główna | Kontakt z nami