Zajęcia sportowo plastyczne Gamów – Szonowice 2013

Zajęcia sportowo plastyczne Gamów – Szonowice 2013

   Dnia 3 czerwca 2013 roku XI Bieg Rudnicki został odwołany. W związku z tą sytuacją uczniowie Szkoły Podstawowej w Gamowie i Szkoły podstawowej i Gimnazjum w Szonowicach spotkali się w Szonowicach. Nauczyciele zorganizowali zajęcia sportowo plastyczne.

Na Sali gimnastycznej odbyły się mecze halowej piłki nożnej w różnych kategoriach i poziomach wiekowych.

    Pierwszy mecz rozegrali chłopcy z klas IV-VI. Mecz był zacięty i na wysokim poziomie, gdyż wynik rozstrzygnęły dopiero rzuty karne na korzyść chłopców z Gamowa.
Drugi mecz rozegrały dziewczęta  klas IV-VI. Zdecydowanie wygrały dziewczyny z Szonowic.
Kolejny mecz rozegrali chłopcy z gimnazjum w Szonowicach z chłopcami z Gamowa. Wygrali mimo starań i wysiłku obu drużyn, gimnazjaliści z Szonowic.
Czwarty mecz rozegrali chłopcy z klas IV-VI z dziewczynami z gimnazjum. Wygrali chłopcy z Szonowic z wynikiem 3:1.
Kolejny mecz rozegrali chłopcy klas I-III szkoły podstawowej. Mecz zakończył się remisem – poziom wyrównany.
Następny mecz rozegrały dziewczyny z Szonowic z dziewczynami i chłopcami z Gamowa z klas I-IV. Poziom wyrównany i mecz zakończył się remisem bezbramkowym.

       Największą atrakcją tego dnia był mecz między uczniami z Szonowic i Nauczycielami. Mecz był zaciekły, bramki padały często i zakończył się remisem 6:6. Dopiero rzuty karne zdecydowały o zwycięstwie na korzyść nauczycieli.
Głównym organizatorem tej części imprezy był nauczyciel wychowania fizycznego Łukasz Strzeduła, którego wspomagali nauczyciele i wychowawcy obu szkół wraz z dyrekcją.

      W Sali nr 6 uczniowie pasjonujący się plastyką rysowali na temat „Wokół nas”. Uczniowie bardzo się zaangażowali w swoje prace i oddali ciekawe plakaty i rysunki, które zostały wykorzystane do wystawy. Nad całością czuwała Pani Alina Luterek, nauczyciel plastyki i wychowawca klas IV –VI w Gamowie, z nauczycielami klas I-III. Wszystkie prace zostały wyróżnione, a 3 najlepsze prace to:
– praca Oliwi Pendziałek ze szkoły w Gamowie zajęła I miejsce.
– II miejsce praca Martiny Strzeduła  ze szkoły w Gamowie
– III miejsce Wiktorii Griner ze szkoły w Szonowicach.

Za zajęte miejsca uczennice otrzymały nagrody książkowe, a każdy uczestnik konkursu plastycznego otrzymał długopis i słodycze.

W sali nr 3 chętni uczniowie –  w szczególności młodsi z klas I-IV oglądali film „High Schol Musical” i „Przygody Mikołaja”.   W przerwie, około godziny 11:00 każdy uczeń otrzymał poczęstunek – pączka i herbatęz sokiem, dzięki Radzie rodziców.

Te chwile długo zostaną nam w pamięci.

Fotoreportaż można przejrzeć TUTAJ